недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

ФОТО: Ова се осумте најубави плажи во Европа!

kala macarela

Поврзани вести

Со право можеме да кажеме дека стариот континент изобилува со природни богатства.

Пролетта веќе започна, а со првите сончеви зраци мислите веќе ни се на некоја егзотична плажа.

Во пресрет на летниот одмор ви ја претставуваме листата на осумте најдобри плажи во Европа…

Па, доколку се уште не сте решиле каде на летување можеби некоја од овие плажи ќе биде вашиот избор!

Bantham, Англија

Bentem

Cale Goloritzé, Сардинија, Италија

cale goloritze

Jaz, Црна Гора

jaz

Cala Macarella, Шпанија

kala macarela

Peniche, Португалија

penih

Rondinara, Корзика, Франција

rondinara

Vik, Исланд

vik

Voutoumi, Грција

votumi

Најчитани вести