четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 7

Малолетник од Крива Паланка напаѓал со клешта и нож

nozz

Последни вести

Тинејџер од Крива Паланка вчера нападнал двајца сограѓани.

Шестнаесетгодишник синоќа на улицата „Единство“ со клешта ја удрил осумнаесетгодишната С.А. во пределот на главата, а потоа му нанел два убоди со нож на дваесет и петгодишниот А.А. во пределот на колкот.

На нападот му претходела расправија.

 

 

Најчитани вести