четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 49

ГДОМ од Кичево порачува: Избори на 5 јуни (ФОТО)

Кичевчани бараат избори сега сметајќи дека само тоа е начинот за излез од кризата.

ГДОМ денеска во Градско, Радовиш, Крива Паланка, Кочани, Битола и Ресен

ГДОМ денеска во Градско, Радовиш, Крива Паланка, Кочани, Битола и Ресен

Поврзани вести

Граѓанското движење за одбрана на Македонија вечера повторно организира мирен собир во Кичево. Голем број граѓани се собраа да го поддржат собирот и порачаа дека се залагаат за избори на 5 јуни со цел излез од политичката криза во Македонија.

Најчитани вести