среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 42

Димитриев во посета на касарната Илинден

EMIL-DIMITRIEV-1-520x346_201628184834

Поврзани вести

Претседателот на Владата на Република Македонија за спроведување на изборите Емил Димитриев, денеска во 12:00 часот ќе оствари посета на касарната „Илинден“.

Во рамките на посетата е предвидено полагање цвеќе пред Споменикот на загинатите припадници на безбедносните сили.

Димитриев ќе присуствува на показна вежба на единици на Армијата на Република Македонија.

Потоа, ќе оствари состанок со министерот за одбрана, Зоран Јолевски, со началникот на Генералштабот на АРМ, генерал – потполковник Методија Величковски и со претставници од Министерството за одбрана и Генералштабот на АРМ.

Најчитани вести