петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

На Велики Четврток во Скопје младо момче се фрли од зграда

полиција

Последни вести

Несреќа ја потресе Македонија. На Велики Четврток во 18 часот на улицата „Доситеј Обрадовиќ“ во Скопје, 21-годишниот М.Б. скокнал од третиот кат од зграда.

Според податоците од полицијата, момчето се здобило со  тешки телесни повреди, фрактура на карлица, по што бил пренесен Ургентниот Центар Скопје за укажување на лекарска помош.

Момчето било задржано во болница.

Најчитани вести