сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 46

Стабилно време со мала облачност

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер.

promenlivo-oblacno-so-lokalni-vrnezhi-od-dozhd

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер.

Температурата ќе се движи од 18 до 25 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Температурата ќе достигне до 23 степени. УВ индексот ќе изнесува 6.

Најчитани вести