понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

23. октомври неработен ден за сите граѓани

makedonsko-zname-540x360

Поврзани вести

Денот на Македонската револуционерна борба, 23 октомври (петок), е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на граѓаните на Република Македонија им го честитаат Денот на Македонската револуционерна борба.

Најчитани вести