сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 31

Џеј Ло се пресмета со „мамините синови“ (ВИДЕО)

Песната носи цврста порака за сите жени кои покрај себе имаат „мамини синови“, а во прв план ја истакнува и еднаквоста на половите.

Џеј Ло се пресмета со „мамините синови“

Џеј Ло се пресмета со „мамините синови“

Поврзани вести

Латино пејачката Џенифер Лопез (46) неодамна објави нов сингл насловен како „Ain’t Your Mama“, a од вчера и спотот е достапен за гледање на Јутјуб.

Песната носи цврста порака за сите жени кои покрај себе имаат „мамини синови“, а во прв план ја истакнува и еднаквоста на половите.

На почетокот на спотот се слуша говор на Хилари Клинтон од 1995 година, кој оваа политичарка го одржала на Светската конференција за правата на жените.

Поглeднете гo видеото:

 

Најчитани вести