Македонија

Сончево со температура до 24 степени

Сончево со температура до 24 степени

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи претежно во североисточните делови. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Температурата ќе се движи од 15 до 24 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи претежно во североисточните делови. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Температурата ќе достигне до 22 степени.

Во почетокот на наредната недела времето ќе биде постабилно и се потопло. Од четврток повторно ќе биде нестабилно и со засилен јужен ветер.