Магазин

Калиопи на евровизискиот црвен килим (ФОТО)

Калиопи на евровизискиот црвен килим   (ФОТО)
Калиопи на евровизискиот црвен килим

Вчеравечер во Стокхолм беше организирано дефиле на сите учесници на овогодинешниот Избор за песна на Евровизија. Појавувањето на претставниците и нивните тимови на црвениот килим беше вовед во церемонијата на свеченото отварање на Евровизија 2016 којашто се одржа во Градската куќа во Стокхолм.

Kaliopi, Romeo Grill i Meri Popova

Kaliopi intervju 2

Освен со шармот, харизмата, духовитоста, позитивната енергија и широката насмевка, Калиопи на црвениот килим во Стокхолм заблеска и со елегантната, свилена тоалета во црна боја, која во целост одговараше со нејзиниот препознатлив стил и сензибилитет.

Kaliopi u kreaciji Roze Trajcevske

Нашата позната дизајнерка  и моден креатор Розе Трајчевска, инаку долгогодишен соработник на Калиопи, и испратила за  појавувањето на црвениот килим тоалета специјално дизајнирана по нејзина мерка и вкус.

kaliopi ogledalo

Розе Трајчевска е креатор и на костимот со којшто Калиопи ќе настапи на Изборот за Песна на Евровизија.

 

 

Kaliopi i tim na drugoj press konferenciji