сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

Видео : Како ќе звучи „Дона“ во Стокхолм?

Македонската претставничка на Евросонг кој оваа година ќе се одржи во Стокхолм, Шведска, ја одржа втората проба во Глоуб Арената.

Наскоро Калиопи ќе ја претстави евровизиската „Дона“

Наскоро Калиопи ќе ја претстави евровизиската „Дона“

Поврзани вести

Таа на пробата настапи во креацијата која ќе ја носи на полуфиналната вечер, заедно со своите придружни вокали Маја Саздановска, Марија Наумовска, Калина Велковска и Јулија Карамитрова-Огненоска. Креацијата е на нејзината долгогодишна соработничка Розе Трајчевска.

Калиопи со „Дона“ настапува на втората полуфинална вечер, на 12 мај, осма по ред.

Најчитани вести