четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Неда Арнериќ можно е да остане инвалид

Неда Арнериќ излегува од болница

Неда Арнериќ излегува од болница

Поврзани вести

Неда Арнериќ, српската актерка нам добро позната како „Исправи се Делфина”, во неделата падна од третиот спрат, на висина од десетина метри од својата тераса. Лекарите стравуваат дека поради тоа Неда можеби ќе остане во инвалидска количка до крајот на својот живот.

63-годишната актерка со падот  скршила три пршлени, поради што постои опасност да остане неподвижна. Таа е итно задржана во Ургентниот Центар каде лекарите прават се за да ја задржат во живот.

 

 

Најчитани вести