вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 61

Заев главна шега: СДСМ не учествува на изборите бидејќи ќе победела (ВИДЕО)

Опозицијата е во моментот е убедена дека ако оди на избори ќе победи и ќе ја добие поддршката, ама нема да оди на избори.

заев

Поврзани вести

Изјавата на Зоран Заев дека СДСМ не учествува на изборите бидејќи знае дека на нив ќе победи предизвика вистинска смеа на социјалните мрежи.

Лидерот на СДСМ денеска на трибина организирана од т.н. невладини организации под контрола на опозицијата вели дека избори на 5 јуни не може да има.

Опозицијата е во моментот е убедена дека ако оди на избори ќе победи и ќе ја добие поддршката. Но, тие избори може да бидат непризнаени и од Никола Груевски и од Али Ахмети како претставници на власта. Зошто? Затоа што нема услови за регуларни, фер и демократски избори. Едноставен е одговорот.“ – вели Заев

zaev

 

Најчитани вести