среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 0

Федерер елиминиран во рана фаза на Мастерсот во Рим

Во мечот кој траеше еден час и 20 минути, првиот сет беше одлучен во тај-брејк (7:2), а вториот заврши 6:4.

Федерер елиминиран во рана фаза на Мастерсот во Рим

Федерер елиминиран во рана фаза на Мастерсот во Рим

Последни вести

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер беше елиминиран во третото коло на Мастерсот во Рим од младиот Австриец Доминик Тим со 2-0.

Во мечот кој траеше еден час и 20 минути, првиот сет беше одлучен во тај-брејк (7:2), а вториот заврши 6:4.

Сега меѓусебниот резултат е 1-1 во мечеви.

Во четвртфиналето Тим ќе игра со победникот од мечот Ришар Гаске (Франција) – Кеи Нишикори (Јапонија).

Мастерсот во Рим се игра за награден фонд од 2,4 милиони евра.

Најчитани вести