вторник, 28 март 2017  |  Вести денес: 24

Савичевиќ кандидат за претседател на УЕФА

Савичевиќ кандидат за претседател на УЕФА

Савичевиќ кандидат за претседател на УЕФА

Последни вести

Легендата на Црвена звезда и поранешен фудбалер на Милан кој е повеќегодишен претседател на Фудбалскиот сојуз на Црна Гора, е еден од кандидатите за нов претседател на Европската фудбалска унија (УЕФА), пренесува „Дејли Меил“.

Според соопштението, покрај Савичевиќ, за прв човек на УЕФА претендираат и Ангел Марија Виљар (Шпанија), Мајкл Ван Праг (Холандија) и Теодор Теодорис (Грција).

УЕФА на седница на Извршниот комитет закажана за 18 мај ќе го распише Изборниот конгрес кој треба да го даде наследникот на Мишел Платини кој е суспендиран поради кршење на етички норми.

Најчитани вести