сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 11

Видео: Скандал на Евровизија: Откриена тајната на претставникот на Русија

Русите повторно се најдоа во центарот на Евровизиските скандали. По само еден ден откако членката на руското национално жири била исфрлена поради снимањето на гласачките ливчиња воочи првата полуфинална вечер, нивниот претставник Сергеј Лазарев сега е обвинет за плагирање на кореографијата.

1rusija

Последни вести

Пејачот Сергеј најавуваше „посебен настап“ во кој ќе изведе доста тешка кореографија. По неговиот настап, многумина забележаа  дека се работи за иста кореографија како онаа на талентираната тајландска танцова група која таа кореографија ја извела во нивното талент шоу.

rusija

Руската песна на годинешната Евровизија е најголем фаворит, додека Швеѓаните се втори, а Хрватска и Австралија се на трето место.

Најчитани вести