понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 51

ВИДЕО: Калиопи со маестрална изведба на „Дона“ во Стокхолм

kaliopi-evrovizija-1-640x427

Последни вести

Калиопи вечерва во одлично светло ја претстави Македонија на 61. издание на Евровизија, кое годинава се одржува во Стокхолм, Шведска.

Маестрално со многу емоции, Калиопи ја изведе песната „Дона“ настапувајќи осма на втората полуфинална вечер.

По извонредниот настап останува да се надеваме дека Калиопи со „Дона“ ќе обезбедат пласман за финалето.

Ова е вторпат Калиопи да ја претставува Македонија на Евровизија откако во 2012-та година со песната „Црно и бело“ успеа да се пласира во финалето.

Финалето ќе се одржи во сабота, а покрај „големата петорка“ ќе настапат и најдобрите 20 претставници од двете полуфинални вечери.

Најчитани вести