сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

Македонско-хрватска патрола спречила шверц на илегалци

Вчера мешовита македонско-хрватска патрола спречила шверц на 6 илегалци.

Последни вести

Според полицијата на  12 мај во 2.30 часот од страна на мешовит патролен тим полициски службеници од  ПС за ГП и ГН Богородица и полициски службеници од Хрватска во Велес кај месноста „Венуле“ запреле автомобил крајслер,  управуван од И.С.(23) од Скопје, при што пронајдени биле шест мигранти од Пакистан.

Лицата се приведени и задржани во  полициската станица-Велес за понатамошна постапка. По документирање на случајот РЦ за ГР Југ поднесе кривична пријава против И.С. поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело криумчарење мигранти.

Најчитани вести