четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Полицаецот прегазен од возило кое се обидел да го запре

policija-640x426

Последни вести

Полицаец е удрен од автомобил вчера попладне на улицата „Маршал Тито“ во Тетово, при обид да го запре.

Со возилото марка „форд мондео“ управувал Ј.К. (35) од Тетово кој прво го напуштил местото на несреќата, но потоа бил фатен и приведен.

Полицаецот е пренесен во Клиничката болница – Тетово каде му се констатирани телесни повреди.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести