сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 19

ФОТО: По работниот ден Груевски со соработниците и пријателите во опуштена атмосфера

gruevski-kubanski-rest-640x313

Поврзани вести

На изненадување на присутните, вчеравечер Никола Груевски и пријатели заедно со неколку свои соработници беше виден на повеќе места каде се одвива скопскиот ноќен живот. Некаде околу 23.30 часот по завршување на работните обврски Груевски им се приклучил на пријателите кои кратко претходно биле во кубанскиот ресторан, пишува Вистина.мк.

Интересно е што им се приклучил и кошаркарската мега ѕвезда Лестер Бо Мекејлеб кој е во Скопје поради преговорите со МЗТ за настап во домашното првенство.

Како што пишува порталот, по кусиот престој во кубанскиот ресторант присутните биле забележани и на отворањето на новата летна дискотека XL (поранешно Колосеум) каде имало многу млади луѓе и градски личности.

-Она што беше забележително е постојаното инсистирање на гостите или минувачите кои сакаа да се фотографираат со Груевски. Тој со насмевка позитивно одговараше на барањата за фотографирање. Многу млади луѓе приоѓаа да се запознаат и да разговараат со Груевски кој го привлече вниманието на присутните, пишува порталот Вистина.мк.

 

Најчитани вести