среда, 7 декември 2016  |  Вести денес: 30

ВИДЕО: Какви очи ќе има вашето бебе?

boja-na-oci

Последни вести

Сакате да дознаето каква боја на очите ќе има вашето бебе? Илустрацијата во видео снимката покажува какви се комбинации на очи може да постојат и што се добива со нивното мешање.

Меѓутоа не заборавајте дека бебето во првата година од животот може ја да смени бојата на очите.

Најчитани вести