четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 49

Ново Маало утре без вода

Дел од корисниците од Ново Маало утре од 8 часот ќе останат без вода за пиење.

bez voda

Поврзани вести

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје, причина за прекинот во водоснабдувањето е отстранување дефект на затварач со пречник од 200 милиметри на булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ бб, кај „Веро Џамбо“.

Корисниците ќе бидат без вода за пиење се додека екипите на ЈП „Водовод и канализација“ не ги завршат на работите.

Најчитани вести