четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Во Шведска уапсен синот на поранешниот албански комунистички премиер

- Апсењето уследило откако во неговиот стан била пронајдена поголема колична марихуана, јави тиранската телевизија „Ора њус“.

Во Шведска уапсен синот на поранешниот албански комунистички премиер

Во Шведска уапсен синот на поранешниот албански комунистички премиер

Последни вести

Шведската полиција во Стокхолм го  уапсила Скендер Шеху, син на поранешнот албански премиер од комунистичкиот период, Мехмет Шеху.

– Апсењето уследило откако во неговиот стан била пронајдена поголема колична марихуана, јави тиранската телевизија „Ора њус“.

Станот, Шеху и друг странец, чие име не се наведува, станот го имале најмено.

Шведските власти водат интензивна истрага бидејќи се сомневаат дека станува збор за меѓународна организација за шверц со дрога.

Најчитани вести