среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 46

Адел ослабена до непретпознатливост

Таа на социјалните мрежи објави тизер за нејзиниот нов сингл „Send My Love (To Your New Lover)“ а во истиот изгледа послаба од кога и да е.

Адел ослабена до непретпознатливост

Адел ослабена до непретпознатливост

Поврзани вести

Откако светот едвај го дочека нејзиниот последен синг „Hello“, Адел (28) своите бројни обожаватели повторно ги држи во неизвесност.

Таа на социјалните мрежи објави тизер за нејзиниот нов сингл „Send My Love (To Your New Lover)“ а во истиот изгледа послаба од кога и да е.

Во кусото видео Адел блеска во фустан во цветен дезен, а во истото се слушаат само неколку тонови од новата песна, која во целост ќе биде претставена на доделувањето на музичките награди Билборд во недела

Најчитани вести