недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

Египет испраќа подморница во потрага по црните кутии

Последни вести

Подморница ќе биде вклучена во потрагата по црните кутии на египетскиот авион А320, кој исчезна над Средоземното Море, изјави денеска египетскиот претседател Абдел Фатах ал Сиси.

– Министерството за нафта достави за истрага соверемена опрема, вклучувајќи и подморница, која може да се спушти до длабочина од три илјади метри, додаде Сиси.

Екипите го утврдиле регионот во кои се наоѓаат црните кутии, соопшти претходно Министерството за цивилно воздухопловство.

Најчитани вести