среда, 28 јуни 2017  |  Вести денес: 3

Победничкиот настап на Даниел Кајмаковски во ТЛЗП

Поврзани вести

Со победата во “Твоето Лице Звучи Познато”,  Даниел Кајмаковски уште еднаш докажа дека е најголемиот победник на регионалните шоуа.

Тој во финалето ја изведе песната “Heroes” која победи на Евровизија минатата година, а како за крај на шоуто Даниел одлучи да отпее песна од Мајкл Џексон.

Даниел реши наградата од 25.000 евра да ја донира на самохрана мајка од Куманово на која и се потребни 100.000 евра за лекување на двете болни деца.

Најчитани вести