недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 41

Велешанец избегал и во камионот оставил 31 илегалец

Регионалниот центар за гранични работи -Југ поднесе кривична пријава против Д.И. (21) од Велес поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело криумчарење мигранти.

mkd-90783

Последни вести

На 23 мај во 5.50 часот  од страна на мешовит патролен тим на автопатот помеѓу  селата Прдејци и Смоквица бил забележан камион рено, а при обид да биде извршена контрола, возачот застанал и веднаш се дал во бегство.

При прегледот во возилото пронајдени се 31 мигрант (28 од Пакистан и 3 од Индија) со нелегален влез од Грција во Македонија.

Најчитани вести