петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 40

Заев во поход по власт, фрла боја по Министерството за правда (ВИДЕО)

Заедно со групата демонстранти кои секојдневно уништуваат објекти на државни институции и споменици, изградени пред се' во времето на актуелната владејачка структура, Заев вечерва фрлаше боја по фасадата на Министерството за Правда.

Заев во поход по власт, фрла боја по Министерството за правда

Заев во поход по власт, фрла боја по Министерството за правда

Поврзани вести

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, кој претендира да ја преземе власта, но не на демократски начин, и вечерва како дел од т.н. Шарена револуција, ги покажа своите политички и демократски капацитети.

Заедно со групата демонстранти кои секојдневно уништуваат објекти на државни институции и споменици, изградени пред се’ во времето на актуелната владејачка структура, Заев вечерва фрлаше боја по фасадата на Министерството за Правда.

Покрај него, тоа го сторија и неговите сопартијци Радмила Шекеринска, Петре Шилегов, а во редот, „случајно“ се најде и бизнисменот и опозиционер Фијат Цаноски.

Видео: „Радио Слободна Европа на Македонски“

Најчитани вести