среда, 28 јуни 2017  |  Вести денес: 4

Џони Деп повторно се разведува

Сопругата на Пиратот од Карибите, во американскиот суд поднела документи за престанок на бракот, кој беше склучен пред 15 месеци.

Џони Деп повторно се разведува

Џони Деп повторно се разведува

Последни вести

Холивудската ѕвезда Џони Деп е на пат да се разведе со Амбер Хард, пренесува Би-Би-Си.

Сопругата на Пиратот од Карибите, во американскиот суд поднела документи  за престанок на бракот, кој беше склучен пред 15 месеци.

Како причина за разводот актерката посочила непремостливи разлики со нејзиниот партнер. Барањето е поднесено два дена по смртта на мајката на Деп, Бети Сју Палмер, коментира британскиот весник „Дејли мејл“.

Деп и Амбер се запознаа во 2011 година на снимањетона филмот „Дневници на румот“. Токму тоа беше причина за неговата разделба со француската актерка Ванеса Паради.

Најчитани вести