недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

Ја собориле на земја за да и украдат една обетка

krazbaa

Последни вести

Двајца разбојници вчера во Кавадарци ја нападнале И.М. (73) и од неа украле обетка.

Додека истата седела на бетонски ѕид од ограда, сторителите и се доближиле од позади, ја собориле на земја и насилно и одзеле златна обетка, по што побегнале од местото на настанот.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести