понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 18

Погребан легендарниот Бата Живоиновиќ

bata-3-640x377

Последни вести

Српскиот актер Велимир Бата Живоиновиќ денеска беше испратен во вечното живеалиште.

Последен поздрав на легендарниот актер му упатија сопругата, децата, внуците, роднините, пријателите и колегите.

Бата Живоиновиќ почина во неделата во болницата Свети Сава по тешката битка со болест.

Најчитани вести