четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Изградбата на водоводната мрежа во Доброште готова за еден месец

dobroste-2misajlovski-640x360

Последни вести

Министерот за транспорт и врски, Владо Мисајловски информира дека за еден месец ќе заврши изградбата на водоводната мрежа во Доброште.

-За еден месец ќе заврши изградбата на водоводната мрежа во с. Доброште, општина Теарце. Ова беше едно од барања кои ги слушнавме со претседателот Никола Груевски при последната посета на општина Теарце, напиша Мисајловски на својот Фејсбук профил.

misajlovski-na-fb

Најчитани вести