сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 56

Викендов во Скопје 32 сообраќајки

Во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје се случиле 32 сообраќајни незгоди од кои во една со потешки повредни се здобило едно лице, во 10 сообраќајки полесно се повредени 14 лица, а 18 поминале само со материјална штета.

policija-soobrakajki

Поврзани вести

Сообраќајната полиција на 27 мај, петок, изврши увид на 18 сообраќајни незгоди. Од нив, 11 се со последица материјална штета, а во седум со полесни повреди се здобиле седум лица

Како што информира за МИА самостојниот инспектор Драган Вељановски, на 28 мај, сабота, извршен е увид на вкупно девет сообраќајни незгоди, од кои четири се со последица материјална штета, а во четири со полесни повреди се здобиле четири лица. Случена е и една незгода во која со тешки телесни повреди се здобил еден сопатник, а возачот на патничкото моторно возило поминал со полесни повреди.

Вчера, 29 мај, извршен е увид на вкупно пет сообраќајни незгоди, од кои три се со последица материјална штета и две се со последица телесна повреда во кои со полесни повреди се здобиле две лица.

Најчитани вести