четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Млад македонски кошаркар загина во сообраќајка

Нанчески, неофицијално, загинал во директен судир со камион со приколка,

Млад македонски кошаркар загина во сообраќајка

Млад македонски кошаркар загина во сообраќајка

Последни вести

Поранешниот член на македонската кошаркарска репрезентација за играчи до 20 години, Иван Нанчески (27 год.), завчера трагично го загуби животот во сообраќајна незгода во близина на српскиот град Смедерево, каде што е роден и каде што живееше последните години, објави спортскиот портал Спортмедиа.

-Нанчески, неофицијално, загинал во директен судир со камион со приколка, кој под неразјаснети околности преминал во негова лента. Погребот ќе се одржи утре во Смедерево, објави порталот.

Најчитани вести