Магазин

„Божиновски часовници и накит” и „Calvin Klein“ не престануваат да изненадуваат!

„Божиновски часовници и накит” и „Calvin Klein“ не престануваат да изненадуваат!

Светската супер ѕвезда Џастин Бибер како дел од својата европска турнеја на 9 ноември во Загреб ќе одржи незаборавно и динамично шоу во живо.

Како еден од амбасадорите на брендот „Calvin Klein“ младата ѕвезда за нивната соработка изјавува: „Многу сум возбуден за продолжувањето на мојата соработка со драгите пријатели од „Calvin Klein“ за време на турнејата. „Calvin Klein“ е исконски бренд и соработката со нив е остварување на соништата.“

„Божиновски часовници и накит” како ексклузивен застапник за „Calvin Klein“ часовниците и накит ви нуди неповторлива можност да бидете дел од концертот на Џастин Бибер. Со учество на наградната игра „Сподели ја својата боја и освој!”, добивате можност да добиете две карти за концертот, или пак да добиете нов часовник „Calvin Klein Color“.

Се што треба да направите за да учествувате во наградната игра е да купите Calvin Klein Color часовник во некој од продажните салони на “Божиновски” и да ја споделите својата боја на www.shareyourcolor.com преку креативна и уникатна фотографија од вас и вашиот Calvin Klein Color. Наградната игра започнува на 1 јуни и трае до 31 јули 2016.

Повеќе информации за наградната игра можете да дознаете на www.shareyourcolor.com или на www.bozinovski.com.mk.

Компанијата „Божиновски часовници и накит” постои на македонскиот пазар веќе 20 години, со продажни салони во Скопје и во Битола, како и мрежа на агенти низ државата. Тие се горди претставници за швајцарските брендови за часовници и накит: „Swatch“, „Calvin Klein“, „Tissot“, „Longines“, „Omega“, „Breitling“, „TAG Heuer“, „MontBlanc“ и други.