вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 58

Ограбена куќа во Битолско, од кујната го украле пиштолот

На 30 мај во битолската полиција било пријавено дека на 29/30 мај во периодот од 21 до 18 часот, во атар на село Брусник, во куќа сопственост на Б.Т. (56), непознат сторител извршил тешка кражба.

pistol-8-

Последни вести

Сторителот се прекачил преку оградата, влегол во куќата, извршил пребарување и од кујната одзел пиштол црвена застава.

Увид на местото на настанот извршила екипа од битолската полиција. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот, велат од полицијата.

Најчитани вести