Македонија

Момче избодено со нож во кафеана во тетовско

Момче избодено со нож во кафеана во тетовско

И.С. со повредата се здобил околу 22.30 часот во селската кафеана во Чифлик, информираат од полицијата.

Повредениот како како итен случај е пренесен во Ургентен центар Скопје за понатамошно лекување.

Во врска со настанот во 05.35 часот приведен е седумнаесетгодишник од с.Чифлик.