понеделник, 27 март 2017  |  Вести денес: 61

Големо невреме го очекува Балканот

nevreme-vo-krivopalanecko

Последни вести

Силно невреме го очекува Балканот, прогнозираат метеоролозите.

Од вчера во Србија е прогласена жолта фаза бидејќи временските непогоди можат да бидат потенцијално опасни.

Поради најавеното невреме жолта фаза е прогласена и во Хрвтска, па вакво слично време не  ја одминува ни Македонија.

Од утре следи дестабилизација и услови за дожд и грмотевици. Слично време ќе се задржи до почетокот на викендот, а од сабота повторно сончево време и високи температури.
Следната недела температурите ќе останат високи но повторно ќе има услови за дожд.

Најчитани вести