недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 21

Кратовчанец крвнички го претепал синот поради лоши оцени

semejno-nasilstvo500_thumb_medium380_0

Последни вести

Татко од Кратово го претепал својот малолетен син, притоа нанесувајќи му телесни повреди поради лошото поведение на училиште, пренесува Пресс24.

Во 18 часот и 15 минути во Полицијата во Кратово, петнаесетгодишник во присуство на службени лица од Центарот за социјални работи пријавил дека истиот ден околу 15 часот и 30 минути неговиот татко, 50-годишниот М.М. кој инаку е самохран родител, го тепал и му нанел телесни повреди во пределот на главата и телото, по што истиот побегнал и не сака да се врати дома. На малолетникот му е укажана лекарска помош и му биле констатирани повреди во пределот на главата, расекотина, повреди со подлив на плешките и десното рамо, по што е пуштен на домашно лекување.

Причина за тепањето била непослушност и лошо поведение во училиште.

Против М.М. ќе биде поднесена кривична пријава за кривично дело „телесна повреда“ при семејно насилство.

Најчитани вести