среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 26

Претпладне сончево, попладне дожд

sonceee2

Последни вести

Сончево време со мала до умерена облачност не очекува во текот на денешниот ден.

Попладне во северозападните делови со услови за локален краткотраен дожд и појава на ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 16, а дневната од 24 до 30 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне  со услови за локален краткотраен дожд и појава на ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе достигне до 27 степени.

Во наредните денови во претпладневните часови ќе преовладува сончево време, а попладне со локален пороен дожд и појава на грмежи. Дневните температури ќе бидат во благо опаѓање.

Најчитани вести