среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 0

Осветлете ја косата само со витамин Ц

kako-da-stanete-rusokosa

Последни вести

Доколку во сезоната на фустаните, сонцето и топлото време посакувате да имате поинаква коса, пред да одите кај фризерот на бојадисување за да ја осветлите косата, еве еден метод за приредно избелување.

Резултатите од овој третман се видливи веднаш по првото миење.

Состојки:

Витамин Ц – Идеално би било да имате таблети

Шампон – оној што вообичаенао го користите

Подготовка и примена:

Издробете 7 – 8 таблети витамин Ц и правот измешајте го во шампонот што го користите. Нормално миете ја косата, но на крајот на секое миење ставете и балзам.

Тоа е се! Вашата коса ќе осветли минимум за една нијанса.

Најчитани вести