четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 39

240 јавувања на АЛО докторе изминативе два дена

ало докторе

Последни вести

На телефонската линија 15123 преку која се добиваат медицински совети за Ало докторе изминативе два дена имало 240 јавувања, известуваат од ЈЗУ Здравствен дом Скопје.

Најголем број од јавувањата биле поради совети за фебрилни состојби и настинки, притисок, главоболки и кардиоваскуларни симптоми, кои најчесто биле предизвикани од променливото време.

Денеска дежурен доктор е проф.д-р Сашао Караќозов- директор на Клиниката за дигестивна хирургија, а додека пак утре, медицински совети ќе дава д-р Соња Кузмановска од Институтот за клиничка биохемија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести