Магазин

Судбината на познатата актерка: Неможела да забремени со години, а потоа се случи чудо!

Судбината на познатата актерка: Неможела да забремени со години, а потоа се случи чудо!

Актеркатра Кетрин Хигл што кај нашата публика е позната по улогата на докторката Стивенс од серијата Вовед во Анатомија веќе 9 години е во брак со пејачот Џош Кели и исто толку време се обидуваат да добијат бебе.

По големиот број обиди, убавата актерка се помирила со судбината дека никогаш нема да успее да забремени, но со оглед на тоа што таа и нејзиниот сопруг многу сакале да се остварат како родители, одлучиле да посвојат две девојчиња.


Сепак, животот имал изненадување за нив – таман што се навикнале на Нел и Адел, нивните посвоени ќерќи, брачниот пар добил преубава вест – нивното семејство ќе се прошири за уште еден член.

Кетрин останала бремена веднаш штом престанала да мисли на тоа. Сега носи машко дете и бара совети од другите мајки што би можеле да и’ користат за време на бременоста.

@joshbkelley and I have some news…go to thoseheavenlydays.com and I’ll tell you alllllll about it! 🍼🎉💙

A photo posted by Katherine Heigl (@katherineheigl) on


-Џош и Јас имаме вести за вас… Ние сме во рајот и се ќе ви раскажам за тоа, напиша Кетрин на Инстаграм под фотографијата од ултразвукот.