понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 34

Сообраќајот се одвива без забрани

Од 1 јули е вовоеден времен режин на сообраќај за тешки товарни возила на деновите од викендот и за денови при екстремно високи температури.

сообраќај

Последни вести

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по суви коловози.

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Поради високите температури препорачуваме патување во раните утрински и вечерни часови. Правете почести одмори и конзумирајте повеќе безалкохолни пијалоци.

Од 1 јули е вовоеден времен режин на сообраќај за тешки товарни возила на деновите од викендот и за денови при екстремно високи температури.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.

Најчитани вести