петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 13

Шпанија засилува контрола по границата со Франција

Министерот за внатрешни работи Хорхе Фернандес Диас изјави дека најверојатно одговорни за нападот се ИД.

policija-3

Поврзани вести

Шпанија засилува мерки за безбедност по границата со Франција по терористичкиот напад во Ница.

Министерот за внатрешни работи Хорхе Фернандес Диас изјави дека најверојатно одговорни за нападот се ИД.

Претходно и Италија ја засили контролата на границата со Франција.

Најчитани вести