недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

25.000 долари за дружба на Бред Пит

Победниците и оние најсреќните ќе одлетаат во Њу Орлеанс, каде што три дена ќе престојуваат во хотелот „Даблју“ и ќе уживаат во ВИП третманот, а исто така ќе се забавуваат и со бројни славни личности.

images

Последни вести

Холивудски актер, Бред Пит, по остварената соработка со компанијата „Групон“, одлучи десет свои најсреќни фанови да ги награди со заедничко дружење во рамките на хуманитарен настан закажан за во мај, меѓутоа за ова уживање, фановите ќе треба да платат 15.000 фунти или нешто повеќе од 25.000 долари.

Хуманитарната вечера е закажана за на 17 мај, а во рамките на истата свој настап ќе има Бруно Марс и групата “Kings Of Leon”.

Победниците и оние најсреќните ќе одлетаат во Њу Орлеанс, каде што три дена ќе престојуваат во хотелот „Даблју“ и ќе уживаат во ВИП третманот, а исто така ќе се забавуваат и со бројни славни личности.

Сите собрани приходи ќе бидат донирани во новата фондација на Бред Пит, „Мејк ит ријт“, која што е задолжена за изградба на домови за луѓето на кои што им е потребна ваквата помош.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести