петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

25. декември неработен ден за Католиците

zname-makedonsko

Последни вести

25 декември, четврток, првиот ден на Божик е неработен ден за граѓаните од католичка вероисповед во Република Македонија, соопштуваат од Министерството за труд и социјална политика.

Истовремено, Министерството на  граѓаните од католичка вероисповед во Република Македонија им го честита празникот Божик.

 

Најчитани вести