Македонија,Крими хроника

25 годишно момче избодено во Кисела Вода

25 годишно момче избодено во Кисела Вода

Момче на возраст од околу 25 години утринава било избодено со нож во зграда во скопската населба Кисела Вода, дознава Курир.

Според првичните информации до кои дојде Курир, момчето во зградата во која живее пресретнало крадци. По кратката физичка пресметка, еден од крадците извадил нож и го прободел во стомакот, а момчето добило и удар во главата од тврд предмет.

Повеќе детали од полицијата се очекуваат наскоро.