петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

ТВ Нова: СЈО се засилува со новинари

СЈО не одговара дали се вистинити информациите кои се појавија во јавноста дека од неодамна Шакири, Јанески и Џамбазовски се дел од оваа институција и ќе бидат во делот за односи со јавност.

катица

Последни вести

Се најдоа ли Нора Шакири, Огнен Јанески и Панта Џамбазовски на платниот список на СЈО? Обвинителството со кое раководи Катица Јанева веќе два дена молчи за тоа дали граѓанските активисти и едни од најжестоките критичари на власта при јавните настапи и на социјалните мрежи Шакири и Јанески, како и новинарот Џамбазовски се вработиле во Специјалното јавно обвинителство, анализира ТВ Нова.

Изминатиов период Јаневски и Шакири повеќе пати јавно жестоко дури и на масовни собири ја критикуваа власта.

СЈО беше на мета на јавноста и поради пишувањата на повеќе медиуми за вработувања на роднини на повеќе обвинители колеги на Катица Јанева. Како и на повеќе експерти кои се јавуваа со заштитнички ставови кон специјалното јавно обвинителство.

Прилогот на ТВ Нова погледнете го во продолжение

Најчитани вести