среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 42

Англиската кралица ни го честиташе Денот на независноста

Честитката од кралицата на својот фејсбук профил ја сподели британскиот амбасадор во Македонија, Чарлс Гарет.

tan2014-4-9_0411111_0-620x350

Последни вести

Англиската кралица испрати честитка до претседателот Ѓорѓе Иванов по повод Денот на независноста на Македонија.

-Ми причинува огромно задоволство да ви испратам најтопли честитки за прославата на вашиот Ден на независноста, заедно со моите најдобри желби за среќа и напредок на народот на Македонија во следнава година“, се вели во честитката на Елизабета Втора.

Честитката од кралицата на својот фејсбук профил ја сподели британскиот амбасадор во Македонија, Чарлс Гарет.

Најчитани вести